KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13138515

nr 1313 8515

Helge Nysell

(1900-1963), Sverige

Oljemålning, Stilleben med pelargon, Signerad Nysell. Olja på duk, oramad, 40x50 cm

Helge Nysell, svensk bildkonstnär född 1900, död 1963.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 16 mars 2020
kl 18:18:06

Helge Nysell

Läs mer om Helge Nysell